22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi – wspieraj akcję z FM GROUP

22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi – wspieraj akcję z FM GROUP

Jest tylu nas,
a w naszych rękach świat,
słońce niech kwitnie w dłoniach,
a ziemia tonie w kwiatach… ( Anna Jantar, „Niech ziemia tonie w kwiatach”).

Moi Drodzy przegoniliśmy zimę i schowaliśmy ją głęboko w szafach, w końcu wyjrzało słoneczko, roztopiły się śniegi, ruszyliśmy tłumnie na wiosenne spacery. I cóż wyłoniło się spod śniegu ? Pewnie sądzicie, że zielona trawa, niebieskie niezapominajki albo żółte kaczeńce ? Hmm…nic bardziej mylnego. Po pierwszym spacerze zauważycie, że przede wszystkim pod śniegiem zalegały masy śmieci. Jest to niezwykle smutny, ale i frustrujący widok. W końcu to nikt inny jak my, ludzie upiększamy sobie w ten sposób krajobraz.

Kochani koniec z tym, czas być bardziej Eko :)   Bycie ekologicznym jest teraz trendy i nie jest to takie trudne jak może się wydawać, zazwyczaj jedyne co nas ogranicza to nasze lenistwo. Być może 22 kwietnia, Międzynarodowy Dzień Ziemi stanie się  motorem napędowym. I z tego miejsca życzę tego sobie i Wam :) A teraz zapraszam Was na kilka chwil z historią, a także na zapoznanie się ze wskazówkami, dzięki którym wspomożemy naszą planetą.

Historia

26 lutego 1971, ówczesny Sekretarz Generalny ONZ, U Thant podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi.  Z inicjatywą obchodów wystąpił w 1969 roku amerykański ekolog John McConnell  na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego. Pierwsze obchody ogłoszone zostały 21 marca 1970 przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto. Tego samego roku 22 kwietnia senator Gaylord Nelson na konferencji w Seattle zaproponował ogólnonarodową demonstrację sprzeciwu przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego i poparcia dla ruchów ekologicznych. Akcję nazwano również Dniem Ziemi (…).

Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 22 kwietnia 2009 roku uznała, że „Ziemia i jej ekosystemy są naszym domem”, i że ustanowienie Dnia jest „niezbędne w celu promowania harmonii z naturą i Ziemią”. Termin „Matka Ziemia” został użyty, ponieważ „odzwierciedla współzależność, która istnieje między ludźmi a innymi żywymi gatunkami wspólnie zamieszkującymi na planecie”. Uznana została również zbiorowa odpowiedzialność za planetę, do której wezwano narody na Szczycie Ziemi w 1992 (Deklaracja z Rio). Celem Dnia jest promowanie harmonii z naturą i Ziemią w celu osiągnięcia sprawiedliwej równowagi pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych i przyszłych pokoleń ludzkości.

Obchody w Polsce

Obchody w Polsce odbywają się od 1990 roku 22 kwietnia, jako Dzień Ziemi i nie należy mylić go ze świętem ONZ. W 2012 roku główne uroczystości w Warszawie odbyły się 24 czerwca podczas obchodów Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi (2012) ogłoszonego przez ONZ w 2010 roku pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. W roku obecnym hasłem przewodnim Dnie Ziemi jest „Elektroodpady -proste zasady”. Więcej o Dniu Ziemi przeczytasz klikając w http://www.dzienziemi.org.pl/2013/index.php

Eko Fm Group

Postaw na ekologię – takim hasłem firma FM GROUP promuje tegoroczny Dzień Ziemi. Firma przypominam, nam dystrybutorom, ale również Wam, odbiorcom o możliwości wyboru. Wszystkie produkty FM GROUP z serii FOR HOME sprzedawane są bez rozpylaczy, pompek i atomizerów. To TY decydujesz czy zechcesz z nich skorzystać czy też będziesz bardziej EKO i poradzisz sobie bez tych plastikowych wspomagaczy. Jeśli jednak nie umiesz bez nich żyć, FM GROUP przypomina Ci, że atomizer czy pompkę wystarczy kupić raz. Są to produkty na tyle trwałe, że można z nich korzystać przez długi czas. Pamiętajcie także o tym, że niemal wszystkie produkty z serii Home zawierają w swym składzie aktywne enzymy. Są one bardzo skuteczne w zwalczaniu wszelkich zabrudzeń, gdyż przyspieszają reakcję chemiczne zachodzące podczas prania. Działają już w temperaturze poniżej 60°C . Znacznie podnoszą też wydajność środków chemicznych. Plamy nie mają już szans, a my oszczędzamy czas, pieniądze i środowisko :) Warto pamiętać, że produkty marki FM GROUP są mocno skoncentrowane, dzięki czemu już niewielka ilość preparatu pozwala uzyskać świetne efekty. 

O ile to czym czyścimy jest bardzo ważne, o tyle równie istotne jest czego użyjemy do czyszczenia. Możemy oczywiście używać do tego celu zwykłych ręczników papierowych, ale po co marnować papier, jeśli można skorzystać ze ściereczki z mikrowłókna. Powszechne wiadomo, że mikrowłókno jest miękkie i elastyczne, może wchłonąć nawet do 7 razy więcej wody niż samo waży. Dzięki temu znacznie zmniejsza to zużycie środków chemicznych, a nawet pozwala czyścić za pomocą samej wody !

Warto także sięgnąć po produkty tworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników. Seria damska Body Sign w skład której wchodzą : Naturalne masło do ciała na gorąco, Naturalne mydło, Naturalny mus do ciała i Naturalny peeling do ciała, to proekologiczny numer jeden :) Podobnie jak seria dla mężczyzn Skin Lab, składająca się  z naturalnego masła do ciała na gorąco, naturalnego kremu do ciała, naturalnego mydła i kremu do twarzy o efekcie matującym. Obie serie zawierają wyłącznie naturalne składniki. Na próżno szukać w nich sztucznych barwników, parabenów, chemicznych stabilizatorów. Nie zawierają także parafiny czy substancji ropopochodnych.

Kochani jeśli temat ekologii jest Wam bliski na pewno doskonale znacie podstawowe zasady, jakim powinniśmy kierować się w życiu codziennym, jeśli natomiast jest to dla Was ciągle nowy temat, zajrzyjcie np na  stronkę : http://www.wymiatam.com/ekologia-na-codzien/. Świetne porady znajdziecie także tutaj : http://www.mowimyjak.pl/dom/domowe-sos/ekologiczne-sprzatanie-jak-tanio-i-skutecznie-posprzatac-kuchnie-mydlo-i-ocet-w-walce-z-brudem,121_34787.html

Niezmiennie zapraszamy Was do komentowania, lajkowania nas na Facebooku i oczywiście do współpracy. Szukajcie nas na i-partner.pl Pozdrawiam :)

 

Odpowiedz na komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge